18 marca 2021 Udostępnij

Co należy wiedzieć o wypadkach z udziałem wielu pojazdów?

W wypadku samochodowym z udziałem więcej niż dwóch pojazdów, ustalenie winy może być trudne. W takich sytuacjach, jeden lub więcej kierowców może być odpowiedzialnych za Twoje obrażenia.

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym z udziałem wielu pojazdów, nie wahaj się skontaktować z doświadczonymi adwokatami od wypadków samochodowych w celu uzyskania profesjonalnej pomocy prawnej.

Pomogliśmy wielu ofiarom wypadków samochodowych odzyskać odszkodowanie, na które zasługują. Rozumiemy jak badać te skomplikowane wypadki i będziemy ścigać winnych kierowców, aby pociągnąć ich do odpowiedzialności za Twoje obrażenia.

Najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem wielu pojazdów

Kilka czynników może przyczynić się do wypadku z udziałem wielu pojazdów, w tym ludzkie zaniedbania i zagrożenia na drodze. Wypadki te często zdarzają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, kiedy jeden kierowca popełnia błąd, a inni kierowcy nie mają wystarczająco dużo czasu na reakcję i uniknięcie wypadku.

Niektóre częste przyczyny wypadków z udziałem wielu pojazdów to:

 • Pogoda: Kierowcy powinni dostosować swoją prędkość, gdy warunki pogodowe są złe. Opony mogą stracić przyczepność w deszczu, śniegu i na lodzie, powodując utratę kontroli nad pojazdem. Przy ograniczonej widoczności spowodowanej warunkami atmosferycznymi, może być trudno dostrzec otaczające pojazdy.
 • Przekroczenie prędkości: Przekroczenie prędkości ogranicza czas reakcji kierowcy na zagrożenia, powodując utratę kontroli nad pojazdem i zderzenie z innymi pojazdami.
 • Rozproszona jazda: Telefony komórkowe, radia, systemy GPS, pasażerowie i inne czynniki rozpraszające mogą odciągnąć uwagę kierowcy od jezdni i oderwać ręce od kierownicy. Odwrócenie wzroku od drogi na zaledwie kilka sekund zwiększa ryzyko poważnych wypadków, w tym kolizji z udziałem wielu pojazdów.
 • Jazda pod wpływem alkoholu: Jazda pod wpływem alkoholu lub innych substancji zmienia percepcję i osąd kierowcy. Może to znacznie pogorszyć jego zdolność prowadzenia pojazdu, zachowanie i podejmowanie decyzji.
 • Zasypianie za kierownicą: Kierowcy, którzy zasypiają za kierownicą mogą przejechać przez kilka pasów ruchu, zjechać na pobocze, bokiem ominąć pojazd lub wjechać w samochód jadący przed nimi, powodując wypadki z udziałem wielu pojazdów.

Określanie winy w wypadkach z udziałem wielu pojazdów

Adwokat zajmujący się obrażeniami osobistymi weźmie pod uwagę kilka czynników przy ustalaniu winy w kolizji z udziałem wielu pojazdów.

Na przykład, nasi adwokaci przejrzą dowody, aby ustalić przyczynę wypadku i ustalić, którzy kierowcy ponoszą winę.

Jesteśmy przygotowani do podjęcia kilku kroków w celu zebrania dowodów, w tym:

 • Przesłuchanie wszystkich zaangażowanych kierowców
 • Przeglądanie zdjęć z miejsca wypadku
 • Wykorzystanie technologii do rekonstrukcji wypadku
 • Przesłuchanie świadków
 • Czytanie raportów policyjnych
 • Przeglądanie nagrań z kamer drogowych lub kamer rejestrujących przejazd na czerwonym świetle
 • Badanie uszkodzeń pojazdu
 • Ustalenie, czy rozproszenie uwagi kierowcy, upośledzenie lub zaniedbanie było przyczyną wypadku

Zaniedbanie porównawcze

Prawo dotyczące zaniedbania porównawczego stanowi, że jeśli ława przysięgłych uzna, że ponosisz winę za część wypadku, zmniejszy przyznane odszkodowanie proporcjonalnie do Twojego procentu winy. Na przykład, jeśli złożysz wniosek o odszkodowanie w wysokości $100,000 i zostaniesz uznany za winnego w 30%, Twoja nagroda zostanie zredukowana do $70,000.

Jeżeli okaże się, że ponoszą Państwo częściową winę za wypadek, adwokat może bronić Państwa roszczenia, aby zapobiec otrzymaniu więcej niż Państwa udział w winie. Twój adwokat będzie próbował negocjować z ubezpieczycielem, aby pomóc Ci otrzymać sprawiedliwą kwotę odszkodowania, na którą zasługujesz.

Uzyskaj pomoc w dochodzeniu roszczeń z tytułu wypadku samochodowego

Jeśli Ty lub ktoś kogo kochasz brał udział w kolizji z udziałem wielu pojazdów, w Twoim najlepszym interesie jest skonsultowanie się z wykwalifikowanym prawnikiem, który zajmie się Twoim roszczeniem.

Nasi doświadczeni adwokaci od wypadków samochodowych będą pracować w Twoim najlepszym interesie, aby zabezpieczyć odszkodowanie, na które zasługujesz po wypadku spowodowanym przez zaniedbanie innej osoby.

Podczas bezpłatnej, niezobowiązującej konsultacji, przeanalizujemy Państwa roszczenie, aby ustalić, czy mają Państwo sprawę przeciwko winnemu kierowcy. Wszystkie nasze usługi są świadczone na zasadzie contingency fee bez żadnych kosztów z góry. Będziemy wymagać zapłaty tylko wtedy, gdy odzyskamy odszkodowanie za Twoje roszczenie.

Filip Król

Redakcja adwokatulasiuk.pl