21 kwietnia 2021 Udostępnij

Zły projekt drogi a wypadki samochodowe

Niestety, nie jest rzadkością, że zły projekt drogi przyczynia się do wypadków samochodowych. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich był ofiarą wypadku samochodowego spowodowanego niebezpiecznymi warunkami drogowymi, nasi wykwalifikowani adwokaci zajmujący się obrażeniami ciała mogą pomóc Ci uzyskać odszkodowanie, na które zasługujesz. Nasi doświadczeni prawnicy wspierają naszych klientów poprzez pełne zbadanie zaniedbań związanych ze złym zaprojektowaniem drogi i posiadają dogłębną wiedzę na temat przepisów dotyczących odpowiedzialności na drodze.

Czy wiesz, że Twoja lokalna, stanowa lub federalna agencja jest odpowiedzialna za właściwe utrzymanie dróg? Jeśli dana droga stwarza nieuzasadnione zagrożenie, dana agencja musi zareagować w odpowiednim czasie i naprawić szkodę. Czasami tak się nie dzieje i w rezultacie dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków samochodowych.

Departament Transportu opublikował obszerny raport, w którym przeanalizowano główne przyczyny wypadków samochodowych. W raporcie stwierdzono, że każdy niekorzystny stan drogi może zwiększyć ryzyko wypadku. W tym badaniu znaczny procent wypadków samochodowych przypisano co najmniej jednemu złemu stanowi drogi.

droga

Do najczęstszych warunków na drodze, które mogą prowadzić do wypadku, należą:

  • Niebezpieczne warunki drogowe, takie jak mokre lub śliskie powierzchnie dróg, które nie zostały odpowiednio przygotowane na wypadek śniegu, lodu lub innych warunków pogodowych.
  • Przeszkody na drodze, które zasłaniają widok z powodu złego projektu drogi lub innych obiektów, w tym nieoznakowanych konstrukcji, słabo oświetlonych obszarów oznaczonych, ślepych łuków i roślinności zasłaniającej widok.
  • Geometria jezdni lub autostrady, która jest niebezpieczna, co może obejmować takie cechy jezdni jak źle zaprojektowane skrzyżowania, przekroje poprzeczne, pobocza, rampy i zjazdy.
  • Niebezpieczne wąskie pobocza lub drogi.
  • Brak sygnałów lub znaków drogowych lub ich nieprawidłowe działanie.
  • Słabo utrzymane drogi z wybojami, luźnym żwirem lub gruzem.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami od obrażeń ciała, aby omówić swoje roszczenie o obrażenia ciała, które zostały spowodowane przez źle zaprojektowaną drogę lub stan drogi już dziś.

Jan Sadowski

Redakcja adwokatulasiuk.pl