2 lipca 2021 Udostępnij

Wcześniej istniejące urazy a wypadki samochodowe

Chociaż firmy ubezpieczeniowe mogą próbować wykorzystać istniejące wcześniej urazy jako uzasadnienie do odrzucenia roszczeń, ofiary wypadków często mają prawo do dochodzenia odszkodowania od strony winnej, nawet jeśli miały istniejące wcześniej urazy.

Prawnicy specjalizujący się w wypadkach samochodowych rozumieją, że radzenie sobie z następstwami wypadku samochodowego może być frustrujące. Jeśli cierpisz na wcześniej istniejące schorzenie i zostałeś ranny w wypadku samochodowym, nie wahaj się skontaktować się z nami w celu uzyskania bezpłatnej, niezobowiązującej konsultacji. Pomożemy Ci przeprowadzić Cię przez każdy etap procesu roszczeniowego.

Czy wypadek pogorszył istniejące już obrażenia?

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych doznało w przeszłości podobnego urazu, czy to w wyniku urazu związanego z pracą, czy też w wyniku poślizgnięcia i upadku. W takich przypadkach, wypadek może wpłynąć na wcześniejsze obrażenia poprzez:

  • Pogłębienie istniejącego wcześniej urazu tak, że wymaga on dodatkowego leczenia lub operacji naprawczej
  • nasilenie bólu w miejscu urazu w sposób, który wpływa na zdolność do wykonywania prostych zadań, kontynuowania codziennej rutyny lub pracy.

Chociaż wiele ofiar urazów może wahać się przed ujawnieniem informacji o wcześniejszym urazie, ważne jest, abyś wyjaśnił jak Twój uraz został pogorszony przez wypadek. Aby to zrobić, często zaleca się, aby:

  • Nie ukrywaj istniejącego wcześniej urazu - Kiedy po wypadku otrzymujesz pomoc medyczną, poinformuj swojegodostawcę usług medycznych o istniejącym wcześniej urazie. Ważne jest, abyś był otwarty i szczery w kwestii swojego stanu zdrowia, aby lekarz mógł określić, w jaki sposób wypadek pogorszył lub pogłębił istniejący wcześniej uraz.
  • Należypodać konkretne szczegóły dotyczące uraz u - Należy być konkretnym przy opisywaniu nowych objawów po wypadku i tego, czym różnią się one od poprzedniego urazu.
  • Poproś o wizytę u tego samego lekarza - Jeśli to możliwe, postaraj się o wizytę u tego samego lekarza, który leczył Twój poprzedni uraz i jest zaznajomiony z Twoimi wcześniejszymi dolegliwościami. Może to zapewnić Ci znaczną przewagę, ponieważ Twój poprzedni lekarz może jasno wyjaśnić, w jaki sposób uraz pogorszył się lub pogłębił po wypadku.

uraz

Twoje prawo do odszkodowania

Często firmy ubezpieczeniowe próbują wykorzystać istniejący wcześniej uraz do odrzucenia Twojego roszczenia lub wypłacenia Ci mniejszego odszkodowania niż to, które jest warte Twoich roszczeń. Jednakże, istniejący wcześniej uraz nie powinien absolutnie uniemożliwić odzyskania odszkodowania przez poszkodowanego, jeżeli wypadek spowodował pogorszenie się urazu.

Chociaż nie możesz uzyskać odszkodowania za uraz, który istniał przed wypadkiem, możesz być uprawniony do odszkodowania, jeżeli wypadek samochodowy pogorszył twój uraz lub stan.

W roszczeniach o odszkodowanie za obrażenia ciała związane z wcześniej istniejącym stanem, teoria prawna "eggshell plaintiff" jest często używana. Zgodnie z tą teorią, firma ubezpieczeniowa musi brać pod uwagę stan zdrowia i stan medyczny ofiary jako taki i nie może odrzucić roszczenia w oparciu o istniejący wcześniej stan.

Nawet jeśli ofiara jest bardziej podatna na obrażenia, ponieważ ma wcześniej istniejące schorzenie, nadal jest uprawniona do odszkodowania, jeśli sprawca pogorszył lub pogłębił wcześniej istniejące schorzenie.

Doświadczony prawnik może być ważnym adwokatem dla ofiary wypadku samochodowego z wcześniej istniejącym schorzeniem. Twój adwokat może pomóc zebrać odpowiednią dokumentację medyczną, która wyszczególnia, w jaki sposób wypadek wpłynął na Twoje obrażenia i pogorszył lub pogłębił Twój stan. Możemy przedstawić zalecenia specyficzne dla Twojego roszczenia, aby pomóc Ci odzyskać odszkodowanie, którego potrzebujesz.

Skontaktuj się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w wypadkach samochodowych, aby uzyskać pomoc

Mamy doświadczenie w reprezentowaniu klientów z istniejącymi wcześniej obrażeniami. Gorliwie broniliśmy ich i ich prawa do odzyskania odszkodowania, gdy wypadek pogorszył ich wcześniej istniejące obrażenia.

Jeśli uważasz, że Twój wcześniej istniejący stan został pogorszony przez wypadek samochodowy, ważne jest, aby mieć wykwalifikowanego adwokata po swojej stronie. Oferujemy bezpłatną wstępną konsultację i ocenę sprawy, a wynagrodzenie otrzymamy tylko wtedy, gdy pomożemy Ci odzyskać odszkodowanie za pogorszenie się Twojego stanu zdrowia.

Filip Król

Redakcja adwokatulasiuk.pl