21 kwietnia 2021 Udostępnij

Nowe badanie łączy zgony nastoletnich kierowców ze starymi pojazdami

Większość rodziców wybiera dla swoich nastolatków niedrogie, starsze modele samochodów, którymi mogą jeździć. Nowe badanie z Insurance Institute for Highway Safety, jednak sugeruje, że rodzice mogą chcieć kupić nowsze samochody, aby utrzymać swoje dzieci bezpieczne.

Jeśli ty lub twój nastolatek został ranny w wypadku, adwokaci szkody osobiste mogą pomóc.

W badaniu przeanalizowano dane z lat 2008-2012, a skupiono się na nastolatkach zabitych w wypadkach, którzy byli w wieku od 15 do 17 lat.

nastoletni

Spośród tych kierowców, 82% prowadziło pojazdy, które miały co najmniej 6 lat, a 48% prowadziło pojazdy starsze niż 11 lat.

Starszym pojazdom brakuje wielu nowoczesnych funkcji bezpieczeństwa, które mogą być szczególnie przydatne dla młodych kierowców. Na przykład, elektroniczna kontrola stabilności i boczne poduszki powietrzne są obecnie standardowym wyposażeniem w samochodach starszych modeli. Jednak te funkcje nie są często spotykane w starszych pojazdach.

Nastolatki mają wyższy wskaźnik wypadków niż dorośli lub starsi młodzi ludzie. Ich brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdów często wpływa na ich umiejętności podejmowania decyzji, a oni są znacznie bardziej narażeni na obrażenia podczas jazdy niż jakakolwiek inna grupa wiekowa.

Przy zakupie pojazdu dla nastolatka należy pamiętać, że jest on narażony na wypadki drogowe. Dbając o bezpieczeństwo dziecka warto wydać dodatkowe pieniądze na nowszy samochód z ważnymi funkcjami bezpieczeństwa, których brakuje w innych pojazdach.

Bartosz Kaczmarek

Redakcja adwokatulasiuk.pl