24 marca 2021 Udostępnij

W jaki sposób COVID-19 może wpłynąć na Twoje roszczenie o odszkodowanie pracownicze?

Jeżeli Ty lub ktoś kogo kochasz został poszkodowany w pracy, możesz się zastanawiać czy pandemia COVID-19 może mieć wpływ na Twoje roszczenie workers' compensation. Posiadanie wykwalifikowanego adwokata po swojej stronie może być korzystne, szczególnie w tych bezprecedensowych czasach.

Adwokaci pomagają ofiarom wypadków w całej Polsce uzyskać odszkodowanie, które jest im potrzebne na pokrycie kosztów leczenia, utraconych dochodów i innych szkód.

Obecnie oferujemy bezpłatne konsultacje w celu omówienia szczegółów Twojego roszczenia. Jeżeli odmówiono Ci świadczeń, pomożemy Ci wzmocnić Twoje roszczenie i przeprowadzimy Cię przez proces apelacji. Nie będą Państwo zobowiązani do korzystania z naszych usług i nie poniosą Państwo żadnych opłat dopóki nie zapewnimy Państwu odszkodowania.

Z powodu COVID-19, nie ma potrzeby bezpośredniego spotkania z naszymi adwokatami. Możesz rozpocząć proces z komfortu swojego domu, abyś mógł pozostać bezpieczny ze swoimi bliskimi.

Ograniczenia medyczne

Aby określić czy kwalifikujesz się do otrzymania odszkodowania, musisz być przebadany przez lekarza wyznaczonego przez pracodawcę. Twój pracodawca powinien dostarczyć listę co najmniej sześciu różnych lekarzy do wyboru. Jeżeli zdecydujesz się na wizytę u własnego lekarza, twój pracodawca może nie być odpowiedzialny za pokrycie kosztów leczenia.

Ze względu na pandemię koronawirusa, eksperci ds. opieki zdrowotnej starają się nie dopuścić do przeciążenia szpitali i innych placówek medycznych, co oznacza, że wiele operacji i innych procedur medycznych, które nie są niezbędne, zostało wstrzymanych. Jeśli uraz w miejscu pracy nie zagraża życiu lub nie przewiduje się jego pogorszenia, być może będziesz musiał poczekać, aż wirus zwolni w twoim regionie, zanim placówki medyczne będą mogły wznowić pracę jak zwykle.

Inną opcją jest zapytanie o możliwości telemedycyny u dostawcy usług medycznych. Możliwe, że będziesz mógł otrzymać diagnozę podczas wideoczatu na żywo z lekarzem.

Zamknięcie sądu

Jeśli Twoja sprawa wymaga dochodzenia, mediacji lub przesłuchania przez sędziego administracyjnego (Administrative Law Judge - ALJ), Twoje roszczenie może być opóźnione z powodu zamknięcia sądów.

Ponieważ sądy zaczynają powoli otwierać się z powrotem, może upłynąć trochę czasu, zanim nadrobią zaległości w sprawach, które zostały wstrzymane. Jednakże, niektóre sądy wprowadziły zdalne przesłuchania, które mogą pomóc w przyspieszeniu procesu.

Jak ubezpieczyciele mogą spowolnić proces

Należy pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe muszą zaoszczędzić sobie jak najwięcej pieniędzy, aby utrzymać rentowność. Oznacza to, że zawsze szukają sposobów na uniknięcie dużych wypłat dla ofiar wypadków.

Ubezpieczyciele mogą spowodować opóźnienia w procesie workers' compensation poprzez ignorowanie Twojego roszczenia przez nieuzasadniony okres czasu. Jeżeli ubezpieczyciel zauważy, że nie mają Państwo reprezentacji prawnej, może on lub ona zwlekać z Państwa roszczeniem, mając nadzieję, że zniecierpliwią się Państwo i zaakceptują pierwszą niską ofertę, którą otrzymają. Z drugiej strony, jeśli likwidator wie, że masz doświadczonego prawnika po swojej stronie, może być bardziej skłonny do szybkiej odpowiedzi z bardziej rozsądną ofertą.

Omów swoje roszczenie podczas bezpłatnego przeglądu sprawy

Konieczność oczekiwania na świadczenia workers' compensation może być trudna, szczególnie jeśli jesteś jedynym żywicielem rodziny. Wiele rodzin zmaga się z problemami finansowymi i emocjonalnymi z powodu pandemii COVID-19 i niektórzy mogą się obawiać, że nigdy nie otrzymają pomocy pieniężnej potrzebnej do związania końca z końcem. Posiadanie prawnika chroniącego Twoje prawa może być ważnym krokiem w kierunku odzyskania zdrowia.

Jan Sadowski

Redakcja adwokatulasiuk.pl